Klubkalender

I dag « » September 2018

September 2018

Uge Dato Dag Aktivitet
  01 Lør
Start 10:00
U12 Drenge 2 8-mands (07) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - VG fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 10:30
U13 Drenge Øst 1 8M (06) efterår , Pulje 3
Solrød FC - Sundby Bk.
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U14 Drenge Mester (05) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - Køge Nord FC
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U16 Drenge 1 (03) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - Tingsted
Solrød Idrætscenter

Start 14:00
,
Ringsted Pigefodbold - Solrød FC
Ringsted Stadion
  02 Søn
Start 11:00
U14 Piger 8-mands (05) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - Ringsted Pigefodbold
Solrød Idrætscenter
Start 11:30
U14 Drenge 3 (05) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - BSF
Solrød Idrætscenter
Start 11:30
U13 Piger 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Ølstykke FC
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
Kvindeserie 2 - Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Viby IF
Solrød Idrætscenter
Start 14:00
U19 Drenge 2 (00-01) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Rosenhøj BK
Solrød Idrætscenter
Start 15:00
U12 Drenge SU 8-mands (07) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - B. 1973, Herlev
Solrød Idrætscenter
36 03 Man
  04 Tir
  05 Ons
  06 Tor
  07 Fre
Start 18:30
Serie 1 , Pulje 2
Solrød FC - Fårevejle BK
Solrød Idrætscenter kunstgræs
Klubhuset, Kalender
Fra 20:00 til 01:00
Solrød Klub Liv Bar
Gorm
  08 Lør
Start 10:30
U14 Drenge 2 (05) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Greve Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 11:00
U15 Drenge 1 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Greve Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 12:00
U13 Drenge 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Jyllinge FC
Solrød Idrætscenter
Start 12:00
U11 Drenge 1 8-mands (08) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Holbæk B&I
Solrød Idrætscenter
Klubhuset, Kalender
Fra 12:00 til 23:45
Hold arrangement
Carsten Grønning
gron@sport.dk

Start 12:00
,
Solrød FC - RIF/TOF
Solrød Idrætscenter
Start 12:00
U17 Drenge 1 (02) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Oversidder
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U15 Drenge 3 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Vallensbæk IF
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U19 Drenge Mester (00-01) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - Brøndbyernes IF
Solrød Idrætscenter
Start 15:30
Serie 3 , Pulje 5
Solrød FC - Avedøre IF (1)
Solrød Idrætscenter
  09 Søn
Start 10:00
U11 Drenge 4 8-mands (08) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Rishøj Boldklub
Solrød Idrætscenter
Start 10:00
U11 Drenge 2 8-mands (08) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - Greve Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 12:30
U18 Piger 1 (01-02) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U14 Pige Øst 2 (05) efterår, Pulje 1
Solrød FC - Hvidovre IF
Solrød Idrætscenter
Start 14:30
U12 Drenge 4 8-mands (07) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - Team AS Fodbold
Solrød Idrætscenter
37 10 Man
  11 Tir
Start 19:30
U19 Drenge 2 (00-01) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Albertslund IF
Solrød Idrætscenter kunstgræs
  12 Ons
Start 17:30
U13 Piger 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Skensved IF
Solrød Idrætscenter
  13 Tor

Start 18:30
,
Vipperød BK - Solrød FC
Vipperødhallen
  14 Fre
  15 Lør
Start 10:00
U12 Drenge 2 8-mands (07) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - FC Lejre
Solrød Idrætscenter
Start 11:00
U14 Piger 8-mands (05) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - IF Frem Bjæverskov Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U14 Drenge Mester (05) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - RB 1906
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U19 Drenge Mester (00-01) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - Bagsværd BK
Solrød Idrætscenter
Start 14:00
U13 Drenge 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Oversidder
Solrød Idrætscenter
Start 14:00
U15 Drenge 3 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Himmelev-Veddelev BK
Solrød Idrætscenter
  16 Søn
Start 13:00
Kvindeserie 2 - Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Terslev G&IF
Solrød Idrætscenter
38 17 Man
  18 Tir
  19 Ons
Start 19:30
Ungdomspokal U19 Drenge (00-01) 18/19, P1
Solrød FC (Mester) - Hillerød Fodbold (Mester)
Solrød Idrætscenter kunstgræs
  20 Tor
  21 Fre
Start 18:30
Serie 1 , Pulje 2
Solrød FC - Vordingborg IF
Solrød Idrætscenter kunstgræs
  22 Lør
Start 10:00
U11 Drenge 1 8-mands (08) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Karlslunde IF
Solrød Idrætscenter
Start 10:30
U14 Drenge 2 (05) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - KFUM BK, Roskilde
Solrød Idrætscenter
Start 11:00
U14 Piger 8-mands (05) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - Holmegaard GB (1)
Solrød Idrætscenter
Start 11:00
U15 Drenge 1 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Rosenhøj BK
Solrød Idrætscenter
Start 11:30
U13 Drenge Øst 1 8M (06) efterår , Pulje 3
Solrød FC - Nykøbing FC
Solrød Idrætscenter
Start 12:00
U17 Drenge 1 (02) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - BK Friheden
Solrød Idrætscenter

Start 12:00
,
Solrød FC - RGI-KGB Kvindefodbold
Solrød Idrætscenter
Start 13:45
U16 Drenge 1 (03) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - BK Friheden
Solrød Idrætscenter
Start 15:30
Serie 3 , Pulje 5
Solrød FC - Taastrup FC
Solrød Idrætscenter
  23 Søn
Start 10:00
U11 Drenge 2 8-mands (08) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - Ishøj IF
Solrød Idrætscenter
Start 10:00
U11 Drenge 4 8-mands (08) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Brøndbyernes IF
Solrød Idrætscenter
Start 12:30
U18 Piger 1 (01-02) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Brøndbyernes IF
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U14 Drenge 3 (05) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Greve Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U14 Pige Øst 2 (05) efterår, Pulje 1
Solrød FC - B. 73, Slagelse
Solrød Idrætscenter
Start 15:00
U12 Drenge SU 8-mands (07) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - AB
Solrød Idrætscenter
39 24 Man
  25 Tir
Start 19:30
U19 Drenge 2 (00-01) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Torslunde-Ishøj IF
Solrød Idrætscenter
  26 Ons
  27 Tor
  28 Fre
  29 Lør
Start 10:00
U12 Drenge 2 8-mands (07) Efterår, Pulje 5
Solrød FC - Havdrup GI
Solrød Idrætscenter
Start 10:00
U13 Drenge 8-mands 2 (06) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Herstedøster IC
Solrød Idrætscenter
Start 11:00
U15 Drenge 1 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - LSF
Solrød Idrætscenter

Start 12:00
,
Solrød FC - Lynge-Broby IF
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U14 Drenge Mester (05) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - FFB
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
U15 Drenge 3 (04) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Taastrup FC
Solrød Idrætscenter
Start 14:00
U19 Drenge Mester (00-01) Efterår, Pulje 1
Solrød FC - Dianalund IF
Solrød Idrætscenter
Start 14:30
U16 Drenge 1 (03) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter
  30 Søn
Start 10:00
U11 Drenge 2 8-mands (08) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - AIK 65 Strøby Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 10:00
U11 Drenge 4 8-mands (08) Efterår, Pulje 3
Solrød FC - Taastrup FC
Solrød Idrætscenter
Start 11:30
U12 Drenge 4 8-mands (07) Efterår, Pulje 4
Solrød FC - Greve Fodbold
Solrød Idrætscenter
Start 13:00
Kvindeserie 2 - Efterår, Pulje 2
Solrød FC - Sorø Freja
Solrød Idrætscenter
Start 13:30
U14 Pige Øst 2 (05) efterår, Pulje 1
Solrød FC - HIK
Solrød Idrætscenter
Start 15:00
U12 Drenge SU 8-mands (07) Efterår, Pulje 2
Solrød FC - KFUM BK, Roskilde
Solrød Idrætscenter

Klubkalender