Klubkalender

I dag « » Juni 2018
printer icon

Juni 2018

Uge Dato Dag Aktivitet
  01 Fre
  02 Lør
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 14:00
Serie 1 , Pulje 2
Solrød FC - Fuglebjerg/Sandved-Tornemark
Solrød Idrætscenter
  03 Søn
Klubhuset, Kalender
Fra 10:00 til 22:00
Hold arrangement
Steen Hansen

shansens@webspeed.dk
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 10:30
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Solrød FC - Vipperød BK
Solrød Idrætscenter
23 04 Man
  05 Tir
  06 Ons
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 21:00
Afdelings møde
Carsten Grønning
  07 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 16:30 til 22:00
Hold arrangement
Marco de los Reyes
mdlr@dr.dk
U13-piger
  08 Fre
  09 Lør
  10 Søn
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 10:30
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Solrød FC - Brøndbyernes IF
Solrød Idrætscenter
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 11:00
Serie 1 , Pulje 2
Slagelse B&I - Solrød FC
Slagelse Stadion
Klubhuset, Kalender
Fra 11:30 til 13:30
Solrød FC mini børneakademi
Fælles Spisning
Gorm/Søren
Klubhuset, Kalender
Fra 15:00 til 18:00
Hold arrangement
Carsten Grønning
grn@sport.dk
24 11 Man
  12 Tir
Klubhuset, Kalender
Fra 19:30 til 21:00
Hold arrangement
Carsten Grønning
  13 Ons
Klubhuset, Kalender
Fra 17:00 til 22:00
Hold arrangement
Patrick Skov
skov2504@gmail.com
Klubhuset, Kalender
Fra 19:30 til 21:45
Afdelings møde
Marco Forældremøde
mdlr@dr.dk
  14 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 23:30
Hold arrangement
Mikkel Juul
Senior
  15 Fre
  16 Lør
Klubhuset, Kalender
Fra 07:00 til 21:00
Udlejer af maskiner
Gorm
Klubhuset, Kalender
Fra 08:00 til 23:00
Solrød VM Sommer Cup
Hele Klubhuset Gorm
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 13:30
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Lyngby Boldklub - Solrød FC
Lyngby Stadion
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 15:30
Serie 1 , Pulje 2
Solrød FC - FC Lejre
Solrød Idrætscenter
  17 Søn
25 18 Man
  19 Tir
  20 Ons
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 22:00
U16 Piger Sommerafslutning
Køkken + Stor lokale + Terrasse m/Grill
Jan Lemming Sørensen, jls@sport.dk
  21 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 13:45 til 15:30
Hold arrangement
Gorm
Klubhuset, Kalender
Fra 16:00 til 20:00
Hold arrangement
Anne Veis Sauer
  22 Fre
Klubhuset, Kalender
Fra 10:00 til 23:45
Privat arrangement
Jeppe Svensson
jeppe888@hotmail.com
  23 Lør
Klubhuset, Kalender
Fra 08:00 til 23:45
Afdelings arrangement
Senior Arrangement
Mikkel Juul Mikkel@dangla.dk
  24 Søn
26 25 Man
Klubhuset, Kalender

Holde møde
peter@pgflowteknik.dk
Peter Steen Funke
Taktik lokalet
Klubhuset, Kalender
Fra 17:00 til 21:00
Hold arrangement
Sommerafslutning for U9
Kim Larsen
kiol@danskespil.dk
  26 Tir
Klubhuset, Kalender
Fra 18:00 til 21:00
Afdelings møde
Birgitte Damm Fischer U-17
damm.fischer@gmail.com
  27 Ons
Klubhuset, Kalender
Fra 18:00 til 19:30
Hold arrangement
Lars Gøthler lg@jacatools.dk
  28 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 16:00 til 23:00
Hold arrangement
Per Laursen
U-19
  29 Fre
Klubhuset, Kalender

Udlejes Maskiner Slush Ice
U-10 Arrangement
Francesca
Klubhuset, Kalender
Fra 16:00 til 23:45
Afdelings arrangement
Per Sørensen årgang 2008
  30 Lør
Klubhuset, Kalender
Fra 08:00 til 23:45
Privat arrangement
Peter Krogh