Klubkalender

I dag « » Maj 2018

Maj 2018

Uge Dato Dag Aktivitet
  01 Tir
  02 Ons
  03 Tor
  04 Fre
  05 Lør
Klubhuset, Kalender
Fra 08:30 til 22:30
Privat arrangement
Storm Glaring
anya@kbha.dk
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 15:00
Serie 1 , Pulje 2
Jyderup BK - Solrød FC
Jyderup Stadion
  06 Søn
Klubhuset, Kalender
Fra 09:00 til 10:00
Solrød FC mini børneakademi
Gorm/Søren
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 13:00
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Herlufsholm GF - Solrød FC
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
U18 Pige (01/02), U18 Pige
Start 14:00
U18 Piger Mester (00-01) Forår, Pulje 1
Virum-Sorgenfri BK - Solrød FC
Virum Stadion
19 07 Man
Klubhuset, Kalender
Fra 20:00 til 22:00
Afdelings møde
pfjs@pjep.dk

Peter Schmøde
  08 Tir
  09 Ons
  10 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 21:00
Hold træner møde
Kim Overby Larsen kiol@danskespil.dk
  11 Fre
  12 Lør
Klubhuset, Kalender

Udlejer af maskiner
Jusko Fitos
izazico@gmail.com
Klubhuset, Kalender
Fra 09:00 til 23:59
Privat fest målmandsskolen
Cafeteria og mødelokaler sfc.steen@gmail.com
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 14:00
Serie 1 , Pulje 2
Solrød FC - Raklev GI
Solrød Idrætscenter
  13 Søn
Klubhuset, Kalender
Fra 01:00 til 11:00
Privat fest målmandsskolen
Cafeteria og mødelokaler sfc.steen@gmail.com
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 10:30
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Solrød FC - Ølstykke FC
Solrød Idrætscenter
U18 Pige (01/02), U18 Pige
Start 14:15
U18 Piger Mester (00-01) Forår, Pulje 1
Solrød FC - Oversidder
Solrød Idrætscenter
20 14 Man
  15 Tir
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 20:00
Holde møde
U9 Drenge kiol@danskespil.dk
  16 Ons
Klubhuset, Kalender
Fra 18:30 til 21:30
Fællesspisning U18 pige
Jacob Erbo erbo_7@hotmail.com
  17 Tor
Klubhuset, Kalender
Fra 19:00 til 21:00
Bestyrelsesmøde
Bo Løth Nielsen
Klubhuset, Kalender
Fra 20:00 til 22:00
Afdelings møde
Peter Schmøde
pfjs@pjep.dk
  18 Fre
  19 Lør
Klubhuset, Kalender
Fra 09:00 til 23:59
Bestyrelsesarrangement
Arrangør Sanne Agerskov sfcregnskab@hotmail.dk
Herre Senior 1, Herre Senior
Start 12:00
Serie 1 , Pulje 2
Holmegaard GB - Solrød FC
Fensmark Gl. Stadion
  20 Søn
Klubhuset, Kalender
Fra 01:00 til 11:00
Bestyrelsesarrangement
oprydning - arrangør Sanne Agerskov
21 21 Man
  22 Tir
Klubhuset, Kalender
Fra 18:30 til 22:00
Afdelings møde
Sportsudvalget
sfcungdom@gmail.com
  23 Ons
  24 Tor
  25 Fre
Klubhuset, Kalender
Fra 17:30 til 21:00
Socialarrangement for 04 årgangen
Patrick Skov

Skov2504@gmail.com
  26 Lør
U18 Pige (01/02), U18 Pige
Start 12:00
U18 Piger Mester (00-01) Forår, Pulje 1
Farum BK - Solrød FC
Farum Park
Klubhuset, Kalender
Fra 13:30 til 23:45
Afdelings arrangement Senior
mikkel@dangla.dk

Herre Senior 1, Herre Senior
Start 16:00
Serie 1 , Pulje 2
Herfølge BK - Solrød FC
Herfølge Stadion
  27 Søn
Klubhuset, Kalender
Fra 09:30 til 17:30
Træner Dag i Solrød FC
Gorm
Kvinde Senior, Kvinde Senior
Start 13:00
Kvindesjællandsserien - Forår, Pulje 1
Roskilde Pigefodbold - Solrød FC
Himmelev Idrætspark
22 28 Man
Klubhuset, Kalender
Fra 19:30 til 21:00
VM CUP
Gorm
  29 Tir
Klubhuset, Kalender
Fra 17:00 til 20:00
Solrød FC mini børneakademi
Fælles Spisning
Gorm/Søren
  30 Ons
  31 Tor